10 myśli do „Zapis wrześniowego zebrania rady osiedla”

 1. Kiosk został właśnie zlikwidowany, apteki też już nie ma, komunikacja autobusowa prawie leży, tak jak już gdzieś pisałam przydałby się lekarz w Sokolnikach, który przynajmniej 2 razy w tygodniu by przyjmował, to że nie ma poczty to już pomijam, czy w tej sytuacji naprawdę debatowanie o wc na rynku jest aż tak istotne? Sokolniki to nie jest metropolia, więc chyba każdy przed wyjściem na rynek może się załatwić w domu!!!

 2. Tu nie chodzi o kupujących, tylko sprzedających, którzy spędzają tam trochę czasu i wnoszą opłaty za możliwość handlu. Do poprzedniego roku mogli korzystać z wc należącego do pobliskiego baru, ale coś się zmieniło i należało im ten problem rozwiązać.
  Rada Osiedla nie ma wpływu na decyzje prywatnych osób dotyczących zakończenia ich działalności, ani nie ma możliwości ich dofinansowania. Nie widzę też miejsca w Sokolnikach, gdzie mógłby przyjmować lekarz dwa razy w tygodniu. A co miałoby tam być w pozostałe dni? Do Ośrodka Zdrowia w Sokolnikach Parceli jest ok.3km. Można tam również zamówić wizytę domową.
  Co do poczty, będzie następne pismo do dyrekcji w sprawie przywrócenia tej placówki. Na razie odpowiedzi są takie same. Jeżeli jest ktoś chętny na prowadzenie Agencji, proszę bardzo, placówki nie mają w planie.
  Co do autobusów, rozmowy z przewoźnikiem nie wiele dały. Będziemy próbować namówić decydentów do skierowania kilku kursów 46z przez Sokolniki.
  Nie długo będą wybory również do Rady Osiedla. Namawiam do udziału oraz kandydowania, także „Mieszkańca 5”

  1. Niedługo i tych sprzedających nie będzie, bo przeniosą się gdzieś indziej, gdyż ewidentnie widać, że Sokolniki się cofają i nie będzie wtedy problemu komu stawiać wc.

 3. Przede wszystkim jestem wdzięczny Że wzięto pod uwagę przejazd Z 46 przez Sokolniki i pokładam głęboką nadzieję że niebawem powitamy MPK w Sokolnikach -to bardzo ważne wręcz Priorytetowe , co do przychodni to są wolne budynki na rynku można by je wykorzystać o ile stan prawny by na to pozwolił , co do Poczty jest absolutnie potrzebna ,zastanawiam się o co (biega) bo budynki po poczcie na Ozorkowskiej pleśnieją od paru lat tracąc na wartości ,Poczta nie chce ponowić działalności i na razie nikt tego nie kupuje ??

 4. Pani Gosiu nie wiem jak długo jest Pani Sokolniczanką ,ale do tej listy likwidacji należy dodać iż w Sokolnikach była kiedyś Szkoła Podstawowa , Wspaniale i barwnie obchodzone było święto 22 lipca ,być może ma ktoś fotografie z tamtych lat i mógł by je Pani Pokazać , może kiedyś np na ścianach w Bibliotece Sokolnickiej taka historyczna galeria powstanie ludzie udostępnią swoje foty ,dziś pozostał z tamtych lat tylko odpust sierpniowy , co do autobusów to na początku lat 90 kursowało kilka różnych firm autobusowych przez Sokolniki np autobus firmy NEWS ( stary typ Jelcza tzw Ogórek ). Mam nadzieję że ten Regres zostanie powstrzymany .

  1. ps Listy ciąg dalszy – Było boisko do gry w Piłkę i to boisko gabarytowo profesjonalne (między Modlną a Sokolnikami )na którym odbywały się mecze drużyn gminnych ,można było to miejsce zaadoptować dziś dla np quadów (bo mamy już w Sokolnikach mniejsze boisko ) nie tak dawno widziałem jak miłośnik takiego quada szalał po świeżo naprawianych ulicach i je niszczył .Kiedyś Sokolniki miały swój posterunek Milicji w Obecnym budynku Biblioteki , OSP.Nad stawem działał punk PTTK można było wypożyczyć kajak ,ponton i popływać po stawie (taka mała namiastka żeglarstwa )

 5. Dzień dobry ,może jakaś informacja w kalendarzu wydarzeń o spotkaniu z kandydatem na wójta w dniu 10 ,10 o godzinie 19 ? może ta osoba będzie mieć pomysł na nasze Sokolniki ?jak na razie to regres na całego ! hm pisanie listów do poczty czy do innych przewoźników bez konkretnych propozycji to strata czasu ! a co do kandydowania szanowny panie przewodniczący jest takie powiedzenie ? jak nie potrafisz nie pchaj się na afisz ! i ja się tego trzymam ! pozdrawiam serdecznie !

  1. prywatne firmy autobusowe nie są dofinansowywane z pieniędzy podatnika więc nie ma możliwości negocjowania z nimi innych godzin połączeń ani ilości połączeń między Sokolnikami a Łodzią dają tyle ile się im kalkuluje ,ale już zupełnie inaczej wygląda sytuacja z MZK / MPK które są dofinansowywane z pieniędzy budżetu . Obawiam się tylko że MZK/MPK nie tak szybko uruchomi połączenia , potrzebne są przystanki , ulice zimą muszą być bezpieczne ,a u nas słabo to wygląda ,pług przyjeżdża np o 9 rano kiedy i tak 80 % ludzi wyjechało o 6 rano po zaśnieżonej ulicy do pracy licząc że znów cudem dojadą bezpiecznie do celu .Pan przewodniczący był uprzejmy zauważyć iż mamy w Parceli przychodnię więc po co w Sokolnikach Lekarz , do Parceli nie ma nawet chodnika żeby dojść tam zimą bezpiecznie , nie wiem czy do np bólu zęba można zmówić wizytę lekarza w domu … lub dla kobiety jeśli jest taka potrzeba Ginekologa a pogotowie do bólu zęba nie wyjeżdża. I znów pozostaje chodzić po łaskę do sąsiad .

  2. Dziękuje bardzo za słuszną uwagę. Zauważyłem sam już to wcześniej, że niestety nie potrafię rozwiązać problemów tutaj poruszanych i dlatego może być Pan pewien, że nie będę nigdzie się pchał i mam nadzieję, że znajdą się inni, chętni do pracy społecznej, którzy je rozwiążą. Też pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *