3 myśli do „Zapis wrześniowego zebrania rady osiedla”

  1. Kiosk został właśnie zlikwidowany, apteki też już nie ma, komunikacja autobusowa prawie leży, tak jak już gdzieś pisałam przydałby się lekarz w Sokolnikach, który przynajmniej 2 razy w tygodniu by przyjmował, to że nie ma poczty to już pomijam, czy w tej sytuacji naprawdę debatowanie o wc na rynku jest aż tak istotne? Sokolniki to nie jest metropolia, więc chyba każdy przed wyjściem na rynek może się załatwić w domu!!!

  2. Tu nie chodzi o kupujących, tylko sprzedających, którzy spędzają tam trochę czasu i wnoszą opłaty za możliwość handlu. Do poprzedniego roku mogli korzystać z wc należącego do pobliskiego baru, ale coś się zmieniło i należało im ten problem rozwiązać.
    Rada Osiedla nie ma wpływu na decyzje prywatnych osób dotyczących zakończenia ich działalności, ani nie ma możliwości ich dofinansowania. Nie widzę też miejsca w Sokolnikach, gdzie mógłby przyjmować lekarz dwa razy w tygodniu. A co miałoby tam być w pozostałe dni? Do Ośrodka Zdrowia w Sokolnikach Parceli jest ok.3km. Można tam również zamówić wizytę domową.
    Co do poczty, będzie następne pismo do dyrekcji w sprawie przywrócenia tej placówki. Na razie odpowiedzi są takie same. Jeżeli jest ktoś chętny na prowadzenie Agencji, proszę bardzo, placówki nie mają w planie.
    Co do autobusów, rozmowy z przewoźnikiem nie wiele dały. Będziemy próbować namówić decydentów do skierowania kilku kursów 46z przez Sokolniki.
    Nie długo będą wybory również do Rady Osiedla. Namawiam do udziału oraz kandydowania, także “Mieszkańca 5”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *