Relacja z lipcowych warsztatów architektonicznych dla dzieci

W dniach 04 i 11 lipca w miejscowości Sokolniki Las kolo Łodzi ,na placu zabaw „5 15 55″ odbyły się WARSZTATY ARCHITEKTONICZNE nazwane przez organizatorów ” ARCHITEKTONICZNE LATO W KOLORZE ORANGE”.

Sponsorem tego wydarzenia była firma „Orange”.
P1180448-002Warsztaty kierowane były do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 12 lat. Wydarzenie już od samego początku cieszyło się dużym zainteresowaniem. Planowane miejsca w grupach szybko się zapełniły.
Warsztaty podzielone były na 4 spotkania, każde o innej tematyce:
„Miasta jakie znamy i ich zabudowa”, „Afrykańska wioska”, „Miasto na wodzie-Wenecja”, „Projektujemy wnętrze swojego mieszkania”.
Uczestnicy dzielnie, z uśmiechem na twarzach tworzyli modele a później wspólną makietę odpowiadającą danej tematyce spotkania.P1180314-002
Podczas tej twórczej zabawy dzieci mogły puścić wodze swojej wyobraźni i ze zwykłych pudełek tekturowych stworzyli budynki tj: bank, kościół, sklep sportowy, budynek mieszkalny, blok itp.

Ostatnie spotkanie przysporzyło uczestnikom wiele satysfakcji. Przy użyciu farb, papierów kolorowych i drewnianych klocuszków ze zwykłych przygotowanych do tego celu pudełek powstały niesamowite wnętrza mieszkań. Każde dziecko miało zupełnie inną wizje. Pomysły mnożyły się z minuty na minutę i gdyby nie rodzice ,którzy przyszli po swoje pociechy pewnie warsztaty te potrwały by dużo dłużej.P1180406-002

Uśmiechy na twarzach dzieci mówiły same za siebie.
To były naprawdę bardzo twórcze piątki tego lata w Sokolnikach.

Chcielibyśmy gorąco podziękować ,przede wszystkim dzieciom za uczestnictwo w Warsztatach oraz naprawdę bardzo aktywny wkład twórczy podczas tych kilku spotkań.
Dziękujemy również rodzicom oraz babciom i dziadkom małych uczestników , którzy tak chętnie zgłaszali swoje pociechy do udziału w Warsztatach.P1180385-002P1180356_a-002
Ogromne podziękowania pragniemy również złożyć osobom, które pokierowały i umożliwiły przeprowadzenie tych Warsztatów w Sokolnikach w świetnej lokalizacji.
Chcielibyśmy podziękować w szczególności Panu Marcinowi Pydzie, redakcij strony www.sokolnikilas.pl, księdzu proboszczowi parafii Sokolniki Las i wielu innym osobom, które chętnie przyczyniły się do rozreklamowania Warsztatów Architektonicznych.

Mamy nadzieję, że będziemy mogli powtórzyć to wydarzenie za rok.
Organizatorzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *