Relacja z lipcowych warsztatów architektonicznych dla dzieci

W dniach 04 i 11 lipca w miejscowości Sokolniki Las kolo Łodzi ,na placu zabaw “5 15 55″ odbyły się WARSZTATY ARCHITEKTONICZNE nazwane przez organizatorów ” ARCHITEKTONICZNE LATO W KOLORZE ORANGE”.

Sponsorem tego wydarzenia była firma “Orange”.
P1180448-002Warsztaty kierowane były do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 12 lat. Wydarzenie już od samego początku cieszyło się dużym zainteresowaniem. Planowane miejsca w grupach szybko się zapełniły.
Warsztaty podzielone były na 4 spotkania, każde o innej tematyce:
“Miasta jakie znamy i ich zabudowa”, “Afrykańska wioska”, “Miasto na wodzie-Wenecja”, “Projektujemy wnętrze swojego mieszkania”.
Uczestnicy dzielnie, z uśmiechem na twarzach tworzyli modele a później wspólną makietę odpowiadającą danej tematyce spotkania.P1180314-002
Podczas tej twórczej zabawy dzieci mogły puścić wodze swojej wyobraźni i ze zwykłych pudełek tekturowych stworzyli budynki tj: bank, kościół, sklep sportowy, budynek mieszkalny, blok itp.

Ostatnie spotkanie przysporzyło uczestnikom wiele satysfakcji. Przy użyciu farb, papierów kolorowych i drewnianych klocuszków ze zwykłych przygotowanych do tego celu pudełek powstały niesamowite wnętrza mieszkań. Każde dziecko miało zupełnie inną wizje. Pomysły mnożyły się z minuty na minutę i gdyby nie rodzice ,którzy przyszli po swoje pociechy pewnie warsztaty te potrwały by dużo dłużej.P1180406-002

Uśmiechy na twarzach dzieci mówiły same za siebie.
To były naprawdę bardzo twórcze piątki tego lata w Sokolnikach.

Chcielibyśmy gorąco podziękować ,przede wszystkim dzieciom za uczestnictwo w Warsztatach oraz naprawdę bardzo aktywny wkład twórczy podczas tych kilku spotkań.
Dziękujemy również rodzicom oraz babciom i dziadkom małych uczestników , którzy tak chętnie zgłaszali swoje pociechy do udziału w Warsztatach.P1180385-002P1180356_a-002
Ogromne podziękowania pragniemy również złożyć osobom, które pokierowały i umożliwiły przeprowadzenie tych Warsztatów w Sokolnikach w świetnej lokalizacji.
Chcielibyśmy podziękować w szczególności Panu Marcinowi Pydzie, redakcij strony www.sokolnikilas.pl, księdzu proboszczowi parafii Sokolniki Las i wielu innym osobom, które chętnie przyczyniły się do rozreklamowania Warsztatów Architektonicznych.

Mamy nadzieję, że będziemy mogli powtórzyć to wydarzenie za rok.
Organizatorzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *