Warsztaty Twórcze – relacja

Po dużym zainteresowaniu  poprzednimi warsztatami architektonicznymi i artystycznymi ,  w tym roku również firma Orange zdecydowała się na zorganizowanie trzecich z kolei podobnych zajęć nazwanych tym razem  „ DZIECI BUDUJĄ  Z ORANGE”.

WARSZTATY TWÓRCZE odbyły się 01 i 02 lipca 206r. w miejscowości  Sokolniki Las, na placu zabaw „5 15 55+”. Organizatorami tego wydarzenia była firma Orange wraz z grupą pasjonatów.

Zajęcia te kierowane były do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 12 lat i były całkowicie bezpłatne. Firma Orange wyposażyła wszystkich uczestników w niezbędne materiały plastyczne do tworzenia prac jak również nagrodziła ich licznymi upominkami.

Celem  warsztatów było wciągnięcie młodych uczestników w proces budowania w dość zabawny sposób. Twórcze zadania podjęte podczas warsztatów  inspirowane były min. prawdziwą sztuką murowania i  sztuką planowania. To wszystko miało na celu oswojenie dzieci z niezliczonymi technikami , pomysłami tworzenia „czegoś z niczego”, a przede wszystkim , rozwijanie ich kreatywność i twórczą wyobraźnię.

Każde z czterech spotkań-warsztatów jakie miały miejsce, dotyczyły innej budowli.

Na warsztatach z cyklu „CEGŁA DO CEGŁY A POWSTANIE ZAMEK” dzieci budowały wspólnie jeden duży i straszny zamek. Praca ta towarzyszyła nam do końca wszystkich spotkań.

Kolejnym tematem było „SŁODKIE IGLO”. Tu uczestnicy z kostek cukru budowali budowlę kształtem zbliżoną do Iglo. Zabawy było co niemiara a klej lał się strumieniami…

Podczas warsztatów “MIA100 POMYSŁÓW” na wspólnej planszy ,planie, dzieci budowały miasto stawiając na nim zrobione przez siebie budynki i planując przestrzeń dookoła nich.

Ostatnie spotkanie ” PIASKOWY DOMEK „ inspirowane było domami jakie wymyślił pewien pan Nader Khalili z Iranu.

Na wymyślonym przez niego planie dzieci przy pomocy min. plasteliny budowały jeden z jego wymyślonych domów.

Dzieci bardzo chętnie przystępowały do pracy. Nawet towarzyszący im rodzice i dziadkowie też wciągali się w tę zabawę.

Powstały niesamowicie ciekawe, przestrzenne i bardzo pomysłowe prace.

Jako grupa pasjonatów  organizująca tegoroczne Warsztaty Twórcze chcieliśmy,  jak co roku gorąco podziękować , przede wszystkim dzieciom za uczestnictwo w Warsztatach, ich rodzicom oraz babciom i dziadkom małych uczestników .

Ogromne podziękowania pragniemy również złożyć osobom, które pokierowały i umożliwiły przeprowadzenie tych Warsztatów w Sokolnikach w świetnej lokalizacji.

Chcielibyśmy podziękować w szczególności Panu Marcinowi Pydzie i wielu innym osobom , które chętnie przyczyniły się do rozreklamowania Warsztatów Twórczych.

Organizatorzy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *