11 komentarzy do “wywóz śmieci – nowy sposób, nowy harmonogram”

 1. Pomysł „może i dobry” ale chyba tylko po to aby Rada Osiedla z Panem przewodniczącym na czele miała co robić, czyli zbierać śmieci po lesie w wolnym czasie i w weekendy………. :-(

 2. Nowy system spowoduje niestety powstanie dzikich składowisk śmieci w miejscach obecnych miejsc z dzwonami…Wielu mieszkańców, szczególnie sezonowych, nie ma podpisanych umów na wywóz śmieci – gdzieś je będą musieli zostawić…

 3. Przepraszam, ale to jest chyba jakiś żart… Proszę nie pisać „Dzięki zabiegom Rady Osiedla pod przewodnictwem Marcina Pydy”, bo ani Rada ani Marcin Pyda nie zabiegali o zmianę polegającą na tym że raz (słownie JEDEN RAZ) w miesiącu będą zabierane śmieci spod posesji… To jest chyba jakaś kpina. Gdzie mieszkańcy mają przechowywać te śmieci przez cały miesiąc? O tej – aż ciśnie się na usta „dobrej zmianie” – zostaliśmy poinformowani przez Radę Gminy.

  1. Pani Agnieszko, z tego co pamiętam z zebrań to Rada Osiedla zabiegała w Urzędzie Gminy o zmianę sposobu odbioru śmieci. Potwierdza to Pani?

 4. Proszę zostawić te wielkie kontenery tzw. Dzwony na segregowane odpady. To jest niemożliwe trzymać plastiki, szkło czy ciężki papier na dłużej niż 2 tygodnie.

 5. Hmmm… odbieranie odpadów podlegających zbiórce selektywnej tylko 1x w miesiącu spowoduje powstanie dzikich wysypisk na całym osiedlu. Odbieranie odpadków co 2 tygodnie skutkowało podrzucaniem ich pod miejsca selektywnej zbiórki… Niestety jako społeczeństwo nie dorośliśmy do zachowania porządku, nie myślimy kategoriami dobra wspólnego. Przykre to i prawdziwe niestety.

 6. Coś czuję że gminie chodzi o pieniądze ,mało mieszkańców ,małe wpływy z podatków robią swoje .Jest mi to obojętne mogę nosić woreczki z selekcją do (dzwonów) lub pakować w worki i wystawiać przed posesję aż je zabiorą . Ale mamy zimę i tak jak przewidziałem główna droga w Sokolnikach stała się niebezpiecznym lodowiskiem .Tam gdzie dziś urzędnicy mają obecnie mieszkańców ,mieszkańcy będą was mieli w tym samym miejscu przy okazji Wyborów . Dziękujemy !

 7. Gminie o co co chodzi nie wiadomo. Wiadomo za to, ze pracuja tam osoby malo rozgarniete, ktore z przepisami, na ktorych pracuja i logicznym mysleniem sa na bakier.

 8. Oj tam Ojtam ! jak nie wiadomo o co chodzi?to jak zawsze chodzi o piniondze :)))likwidacja połączenia autobusowego z Łodzią w niedziele ,likwidacja poczty ,pini, sanatorium ubywanie mieszkańców no no same sukcesy ?

 9. Nowy sposób odbioru odpadów jest obecnie obowiązującym standardem narzuconym przez przepisy, a decyzję w tej sprawie podjęła Rada Gminy Ozorków. Rada Osiedla Sokolniki Las – poza głosem doradczym – ma niewielki wpływ na gminną gospodarkę. System takiego odbioru odpadów został wprowadzony na terenie całej gminy Ozorków, a nie tylko Sokolnik Lasu. Warto wiedzieć, że od dawna funkcjonuje on z powodzeniem zarówno w mieście Ozorków, jak i na terenie gminy Zgierz. W Rosanowie i Grotnikach, także położonych wśród lasów, zmiana systemu odbioru odpadów nie spowodowała jakichkolwiek negatywnych skutków. Zniknęły natomiast śmietniska z okolic tzw. „wysepek ekologicznych”. Parking przed Kościołem w Grotnikach jest dziś czysty i zadbany, podczas gdy wcześniej był śmietniskiem dokładnie takim samym, jak okolice Placu Targowego w Sokolnikach.
  Komentarze w tej sprawie jednoznacznie ukazują zachowawczy (konserwatywny) charakter naszej społeczności (nawet tej młodej), która w każdej zmianie widzi zagrożenie. Są to komentarze emocjonalne, bez cienia rzetelnej analizy problemu. Tymczasem dotychczasowa sytuacja była nie do zaakceptowania. W centralnej części Sokolnik Lasu, przy wszystkich pojemnikach do selektywnej zbiórki odpadów, CODZIENNIE tworzyły się odrażające śmietniska. Nie pomogły ani tablice informacyjne, ani akcja edukacyjna, ani straszenie konsekwencjami. Może nowy system coś w tej sprawie zmieni? Dajmy szansę nowemu systemowi zamiast od startu dyskredytować wszystkie starania.
  Przy okazji: komentarz HUGO stanowi pomieszanie tematów z różnych dziedzin, na które samorząd (sokolnicki i gminny) nie ma najmniejszego wpływu. Komunikacja obsługiwana jest przez prywatnego przedsiębiorcę, który częstotliwość kursów reguluje zgodnie z zasadami ekonomii. To samo dotyczy Pinii i poczty. Sanatorium to sprawa Urzędu Marszałkowskiego, a mieszkańców nie ubywa tylko przybywa. Wystarczy przespacerować się po sokolnickich ulicach, by zobaczyć, ile w ostatnim czasie wybudowano i buduje się nowych domów mieszkalnych. Ogłoszenia o sprzedaży dotyczą zazwyczaj działek pod zabudowę, gdyż Sokolniki Las są obecnie w okresie przeobrażania się z miejscowości letniskowej w osiedle mieszkalne. Sama miejscowość, jak i jej okolice, są obszarem przygotowanym na liczne inwestycje. Wystarczy zobaczyć, co dzieje się na okolicznych polach, podzielonych na działki i wyposażonych w media. Wyłącznie kwestią czasu jest ich zabudowanie i zamieszkanie przez osoby uciekające od smogu i hałasu, poszukujące kontaktu z przyrodą i codziennego relaksu po pracy. Niewątpliwymi atutami Sokolnik są: położenie w pobliżu skrzyżowania autostrad, infrastruktura (gaz, czysta woda z nowej hydroforni, placówki handlowe i gastronomiczne, oferta kulturalna) i powiększający się obszar tzw. „przestrzeni publicznej”. Pamiętajmy, że w tym sezonie planowany jest remont boisk i dalsze prace przy tworzeniu Parku Leśnego. A to z pewnością nie koniec inwestycji podnoszących atrakcyjność Sokolnik i okolicy. W całym województwie łódzkim nie ma miejscowości, która oferowałaby więcej atrakcji swoim mieszkańcom i ich gościom. Takie są fakty. Jeśli ktoś widzi to inaczej, to znaczy, że hołduje zasadzie, że jeśli prawda nie odpowiada jego ocenie, to tym gorzej dla prawdy.
  Zamiast z boku komentować, może dyskutanci włączą się w zarządzanie naszą okolicą? To bardzo proste. Wystarczy przyjść w jakikolwiek pierwszy wtorek miesiąca o godz. 19.00 do świetlicy na spotkanie Rady Osiedla i przedstawić swoje propozycje.

 10. Rewelacja, wreszcie nie trzeba w domu mieć 5 pojemników na różne śmiotki. Bardzo serdecznie dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *