Zakończenie XXIX Muzycznego Lata

„Muzyko, muzyko, tyś jest zwiewna jak puch…..”
                                                          Jolanta Siry-Osmolińska

Kolejna edycja cyklu Muzyczne Lato – XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej w Sokolnikach za nami. Organizatorzy i muzycy zaangażowani w Sokolnicki festiwal jak co roku starają się upowszechniać muzykę kameralną zapraszając mieszkańców Sokolnik i okolic, a także wypoczywających tam letników na cotygodniowe wakacyjne spotkania z muzyką klasyczną.

W niedzielę 20 sierpnia, tak jak co tydzień po wieczornej mszy świętej Kościół Parafialny p.w. Matki Bożej Królowej w Sokolnikach stał się miejscem kontemplacji muzyki klasycznej.

Tym razem mieliśmy okazje uczestniczyć w koncercie tego lata ostatnim, szczególnym, pożegnalnym.

Proboszcz Parafii Ks. Piotr May-Majewski serdecznie powitał organizatorów , artystów i nas – publiczność, podziękował za wspólne muzyczne lato.

Koncert otworzył dyrektor festiwalu Ryszard Jan Osmoliński, który z pasja mówił o muzyce, o Astorze Piazzolim i z nieskrywaną dumą zapowiedział artystów tercetu PIAZZOLA TRIO:

p.Monikę Sylwię Osmolińską  wirtuozkę skrzypiec, p.Arkadiusza Płaziuka wiolonczelistę oraz pianistę p.Arkadiusza Tokarskiego.

Mieliśmy przyjemność wysłuchać utworu Astora Piazzoli – Cztery Pory Roku.

Na koncercie był obecny wójt Gminy Ozorków – pan Tomasz Komorowki.

Koncert zakończył się bisami i owacją na stojąco.

Uroczystość przypieczętowały kwiaty dla wspaniałego Piazzola Trio, podziękowania od publiczności dla artystów, organizatorów oraz słowa uznania dla księdza Piotra i dyrektora Ryszarda Jana Osmolińskiego, oklaskom wybrzmiewającym donośnie nie było końca.

To był podniosły muzyczny wieczór w malowniczej podłódzkiej miejscowości Skolniki-Las.

Mamy nadzieję do zobaczenia, a raczej usłyszenia za rok!

Zapraszam na krótką relację fotograficzną z wydarzenia.

Zdjęcia: Marcin Bogusz – fotograf ”Studio Wyobraźni i Techniki”

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>