Podsumowanie ostatnich spotkań Rady Osiedla

 1. Koszt wywozu odpadów na terenie Gminy Ozorków.
  Firma, która zgłosiła się do przetargu (jedna i ta sama co aktualnie wywozi), podniosła stawkę o 100%.
  Do końca marca zostają stare stawki, ale od kwietnia będą obowiązywały nowe. Zachowując dotychczasowe stawki, zabraknie w budżecie gminnym
  ok. 400 tys.zł. Rada Osiedla w Sokolnikach wyraziła opinię, żeby podnieść stawkę dla stałych mieszkańców o 1zł od osoby na miesiąc, a dla rozliczających się ryczałtowo – 60,-zł rocznie. Decyzja zostanie podjęta na sesji Rady Gminy 27 lutego.
 2. Oświetlenie Sokolnik
  Na spotkania Rady Osiedla przychodzą mieszkańcy z różnymi problemami. Tak było i na ostatnich spotkaniach. Mieszkańcy przynoszą pisma nawet sprzed 10 lat do Gminy z prośbą o zainstalowanie oświetlenia. Przynoszą odpowiedzi, z których wynika często, ze w ciągu kilu lat zostanie to zrealizowane i nic się dalej nie działo.
  Jest duża szansa, że problem ten zostanie rozwiązany w roku przyszłym, ponieważ na rok 2019 przewidziana jest dotacja dla naszej Gminy z Łódzkiego Obszaru Metropolitarnego na uzupełnienie oświetlenia. Dlatego w tym roku musimy wytypować miejsca, przygotować dokumentację, żeby w przyszłym roku zostało to zrealizowane. W Gminie istnieje już lista potrzeb, ale można zawsze sprawdzić, czy miejsce, którym jesteśmy zainteresowani, jest na tej liście.
 3. Drogi.
  W grudniu udało się naprawić wspólnie z Gminą Zgierz fragment ulicy Malczewskiego, która była w stanie tragicznym. Gmina Zgierz zareagowała szybko i pozytywnie na nasza prośbę, o naprawę odcinka, który jest na ich terenie.
  W ciągu najbliższych miesięcy powstanie katalog ulic w Sokolnikach z opisem ich stanu i potrzeb, co ułatwi prace przy planowaniu i wykonywaniu remontów i napraw.
 4. Poczta w Sokolnikach.
  Na wniosek P. Ryszarda Osmolińskiego, wystąpiliśmy do Wójta o zwrócenie się do Poczty Polskiej z prośbą o przywrócenie w Sokolnikach placówki pocztowej. Ma to w/g nas sens, ponieważ w samych Sokolnikach i w okolicy, w ostatnich latach przybyło dużo mieszkańców.
  Niestety ten argument nie przekonał władz pocztowych. Z odpowiedzi wynika, że nie są zainteresowani uruchamianiem placówki, ale jeżeli ktoś będzie chciał uruchomić agencje pocztową, to jak najbardziej. Zaczęliśmy prowadzić pewne rozmowy na temat agencji, ale jeszcze nie ma końcowych efektów.

Poza tym otrzymaliśmy ze Starostwa w Zgierzu odpowiedź na temat skrzyżowania ul. Ozorkowskiej z Narutowicza i zwiększeniu miejsc parkingowych przy sklepach na ul. Jagiellońskiej kosztem zieleni. Starostwo nie planuje w najbliższym czasie takich prac.
Wszyscy mieszkańcy otrzymają z decyzjami podatkowymi Regulamin Osiedla, opracowany przez Radę Osiedla, po przeprowadzeniu konsultacji z naszymi mieszkańcami.

Zwracamy się z prośbą o zapoznanie się i stosowanie regulaminu, co pozwoli zadbać o nasze środowisko i ułatwi nam życie.

Jan Malewicki

18 myśli w temacie “Podsumowanie ostatnich spotkań Rady Osiedla”

 1. Czy nadal obowiązują worki brązowe do odpadów bio?
  Czy przy ul. Żeromskiego blisko Literackiej będzie wreszcie latarnia?

  1. Sprawa się przedłuża ze względu na to, że dwóch (albo dwoje) współwłaścicieli tej ulicy zmarło i Sąd ustala i poszukuje ich spadkobierców, żeby dokończyć przejęcia tej części ulicy przez Gminę, co umożliwi prowadzenie tam inwestycji.

 2. Dzień dobry.Ostatnio w niedzielę udało mi się przyjechać do Sokolnik .Byłem bardzo zaciekawiony tabliczkami Teren Prywatny Zakaz wstępu umieszczonymi na drzewach w parku na terenie Sokolnik Lasu naprzeciwko Pinia Club ?Czyżby park został sprzedany ?Będę wdzięczny za informację !

  1. Cały kompleks między ulicami Sokolnickiego, Królowej Jadwigi i Kościuszki, nie jest własnością Gminy. Część od strony wschodniej została sprzedana kilkanaście lat temu i należy do osoby prywatnej.
   Granicą między terenem prywatnym, a gminnym jest droga o szerokości ok.2m, która jest przedłużeniem ul. Sienkiewicza.

 3. Mam pytanko czy np na przystanku można by było z pieniędzy budżetu kupić i zamontować zestaw do naprawy rowerów z pompką ,takie zestawy są coraz popularniejsze i bardzo przydatne .

 4. Witam,

  Czy można podsunąć pomysł MPK i Wójtowi polegający na zmodyfikowaniu trasy autobusu Z46 aby ominął Aleksandrię i Słowik na rzecz Sokolniki Las ? Tramwaj raczej nie wróci a koszty modernizacji torów są monstrualnie wyższe niż np. w przyszłości przebudowa trasy aby wylać jezdnię na bus pas. Chociaż spróbować zrobić roczny test. Mieszkańców w Sokolnikach Las i okolic jest coraz więcej a autobus kursuje częściej niż busy więc alternatywa jest i byłoby to duże udogodnienie dla mieszkańców niskim kosztem. Dodatkowo wpłynęłoby to korzystnie dla Ozorkowa albowiem więcej mieszkanców jeżdziłoby tam na zakupy, no i przyciągnełoby zapewne osoby niezdecydowane na osiedlenie się w tym pięknym otoczeniu.

  1. Aleksandrię i Słowik (zetki) nie oddadzą ale raz na 3 godziny taki autobus Z46 bis mógłby do Sokolnik kursować i stanowić trwałe połączenie z Łodzią – wszak mamy XXI wiek .

   1. Fajnie by było co godzinę bardzo by to ułatwiło przemieszczanie się praca dom. Mam nadzieję, że coś się zmieni w tym kierunku w końcu sporo podatków spływa do kasy z Sokolnik. Dodatkowo mozna by dokonac pewnych modyfikacji linii między Ozorków a Sokolniki Las mógłby jeździć melex co by bylo bardziej opłacalne i kursowanie zaczął od 7:00 aby część osób pracujących w Ozorkowie mogła zdążyć na 8 do pracy.

 5. Cały czas na stronie nieaktualny rozkład jazdy 5,brak toalety i dalej brak w tygodniu autobusu nr 5 o godzinie 17,40 z Łodzi przez Sokolniki to co to była za umowa wójta z panem Stojeckim?Takie pogaduchy do poduchy ?

 6. dzień dobry ,chciałbym podziękować panu wójtowi i całej radzie osiedla za niezapomniane przeżycia z podróży autobusem linii namber 5 w dniu 3 czerwca 2018 roku odjeżdżającym z Sokolnik Lasu o godzinie 16,50 ! Bangladesz to mały pikuś dziki tłum ludzi tak trzymać powrót do przeszłości !walka o miejsce ? armagedon ? ale grunt to dobre samopoczucie :)pozdrawiam wszystkich maszerujących 3km do autobusu 46 ! myślę że trzeba coś z tym zrobić ! wstyd jeździć jak za króla Ćwieczka !

 7. PODSUWAM POMYSŁ POŁOŻENIA SPOWALNIACZY NA UL. PIĘKNEJ ODCINEK STRZELECKA – GRANICZNA , MARYNARSKA.
  MOŻE KTOŚ WRESZCIE POCHYLI SIĘ NAD PROBLEMEM I ZROBI PORZĄDEK Z PIRATAMI DROGOWYMI.

 8. W Sokolnikach powinno się wziąć za konkrety, nie za wc na rynku, zlikwidowano właśnie aptekę, zaraz nie będzie kiosku, brak przychodni, przydałaby się chociaż taka, gdzie internista przxynajmniej 2x w tygodniu będzie przyjmował, nie ma poczty. Sokolniki się cofają w rozwoju, a rada potrafi godzinami debatować nad śmieciami czy ubikacją na rynku, nie wspomnę juz o komunikacji miejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *