Wykluczenie komunikacyjne

W nawiązaniu do tematu komunikacji z i do Sokolnik-Lasu polecamy opracowanie Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego

„Wykluczenie komunikacyjne osiągnęło rekordowe rozmiary. Najgorzej jest w woj. warmińsko-mazurskim, lubuskim czy w niektórych częściach woj. łódzkiego i mazowieckiego. Nieco lepiej w Małopolsce czy na wschodzie kraju, gdzie popularni stali się tzw. busiarze, czyli przedsiębiorcy mający czasem kilka mikrobusów. Tyle że oni jeżdżą tylko na dochodowych trasach i nie zapuszczają się do mniejszych wsi” – powiedział w rozmowie z Forsal.pl ekspert CAKJ Bartosz Jakubowski.

Przypominamy jednocześnie, że na naszej stronie można umawiać się na wspólne przejazdy.

Potrzebujesz transportu? Masz wolne miejsca? Napisz o tym!

7 komentarzy do “Wykluczenie komunikacyjne”

  1. Temat był już kilkakrotnie omawiany na spotkaniach Rady Osiedla. Są różne propozycje rozwiązania tej trudnej sytuacji i po kolei są one weryfikowane. Likwidacja tramwaju z jednej strony stworzyła problem, z drugiej dała szansę wprowadzenia rozwiązań dotychczas nie branych pod uwagę.
    W każdy pierwszy wtorek miesiąca (z niewielkimi wyjątkami) odbywają się spotkania Rady, na które zaproszeni są wszyscy mieszkańcy chcący uczestniczyć w zarządzaniu funkcjonowaniem naszej miejscowości.

    1. Witam i życzę wszystkiego dobrego w nowym roku . Przychodzi mi na myśl jeszcze jedno rozwiązanie , na Sokolnicki transport niech złożą się w podatku wszyscy Posiadacze działek np po 2 zł miś – przypuszczalnie działek jest 2500 x 2 to 5000 zł co mieś ,Gmina niech z naszych podatków płaconych przez wiele lat zakupi Busa i zatrudni kierowcę na Utrzymanie Busa ,paliwo ,pensja dla kierowcy złożymy się sami . I nie ma tłumaczenia ja się nie złoże bo nie jeżdżę ,bo auto się np popsuje i skorzysta.

  2. Tak tak byli na radzie mieszkańcy Sokolnik którzy jeżdżą pogadali pogadali rada obiecała pomóc ? i skończyło jak się skończyło ! i po co przychodzić na taką rade ?skoro rada wie lepiej :(

  3. To, jak wygląda na chwilę obecną komunikacja w Sokolnikach, to bez mała skandal. Zadaniem Samorządu jest zapewnienie komunikacji, Wójt to wie, Rada wie, powiat wie, ale nic z tego nie wynika. Kto to korzysta z autobusów, prawda? Trzeba ankietę robić, wszak niewiadomo, czy komukolwiek autobus potrzebny. Syty glodnego nie zrozumie, tak więc albo jazda na pieszo, rowerze, albo zainwestuj w samochód i paliwo, bo co po niektórzy nie mieli dotychczas pojęcia, że w Sokolnikach był autobus. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *