Listopadowe zebranie rady osiedla

Na ostatnim spotkaniu Rady Osiedla przeważały dwa tematy:
– komunikacja autobusowa z Sokolnik i do Sokolnik
– stan ulic o nawierzchni gruntowej w Sokolnikach.
Od 01 listopada zostało zlikwidowanych kilka połączeń, a autobus wyjeżdżający z Sokolnik o 6.50, został przesunięty na 7.20, co utrudnia naszym mieszkańcom dojazdy pracy i szkół, jak też i powroty.
W piątek (10 listopada) odbyłem wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Panem Waldemarem Szcześniakiem spotkanie z Panem Wójtem, na którym Pan Wójt zobowiązał się do zorganizowania spotkania z właścicielem firmy autobusowej obsługującej Sokolniki (być może w tym tygodniu), na którym, mam nadzieję, że znajdziemy rozwiązanie, żeby przywrócić przynajmniej poprzedni rozkład jazdy.
Co do stanu ulic. Przez wiele tygodni pogoda nie pozwalała, żeby można ich stan poprawić poprzez wyrównanie. Kiedy już równiarka zaczęła pracować, doszło do jej awarii i właściciel musiał zakupić inną, gdyż remont tej był nieopłacalny.
Dzisiaj otrzymałem informację, że jest już nowy sprzęt i za kilka dni rozpoczną się pracę. Poinformowaliśmy też Pana Wójta, że chcielibyśmy wspólnie z odpowiedzialnym za to pracownikiem Urzędu monitorować stan naszych ulic i podejmować na bieżąco działania pozwaląjące na utrzymanie ich w zadowalającym stanie.
Na wtorkowym zebraniu Rada postanowiłem też wystąpić do Wójta o zainstalowanie w centrum Sokolnik przenośnej toalety, co dzisiaj uczyniłem
Jan Malewicki

2 myśli do „Listopadowe zebranie rady osiedla”

  1. Witam czy można by spróbować zasypać te dziury żwirem a nie wyrównywać spychaczem ? Po wyrównaniu ich za około 2 lub 3 tygodnie znowu powstaną dziury w tych samych miejscach

  2. Można zasypywać żwirem, ale efekt będzie taki, że po kilku tygodniach, a czasami szybciej, żwir będzie poza dziurą, ponieważ nie zespoi się z gruntem. W niektórych miejscach w Sokolnikach żwir był używany. Przy pojedyńczych dziurach, szczególnie przy połączeniu ulic gruntowych z asfaltowymi, był umieszczany tłuczeń, który się klinuje i daje lepszy efekt niż żwir. Równiarka (nie spychacz), która w tym roku pracowała w Sokolnikach wiosną i jesienią, w wielu przypadkach poprawiła jakość ulicy na dłużej niż kilka tygodni, a przede wszystkim zostały poprawione profile naprawianych ulic. Zanosi się na to, że w przyszłorocznym budżecie będzie więcej pieniędzy na naprawę ulic w Sokolnikach. Chciałbym z odpowiedzialnym za te rzeczy pracownikiem Gminy zrobić coś w rodzaju katalogu ulic w Sokolnikach, wymagających naprawy. Chodzi o to, żeby na bieżąco monitorować ich stand i wybierać właściwy sposób ich naprawy. Mamy ok. 90 kilometrów ulic o różnych nawierzchniach i w różnym stanie, z tego połowa wymaga napraw. Wszystkich, którzy mają jakiś pomysł jak to zrobić, zapraszamy na spotkania Rady Osiedla, które odbywają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca w świetlicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *