WARSZTATY TWÓRCZE “W PRZYRODZIE Z ORANGE”. 

Zbliżają się WARSZTATY TWÓRCZE “W PRZYRODZIE Z ORANGE”.

Już w najbliższy weekend 26-27.08 dzieci będą mogły bezpłatnie uczestniczyć w niepowtarzalnych zajęciach, podczas których zamienią się w architektów przyrody.

Zapraszamy JUŻ PO RAZ CZWARTY na WARSZTATY TWÓRCZE

organizowane zawsze w Sokolnikach Lesie, prowadzone pod wiatami, na placu zabaw “5 15 55+” przy ulicy Ozorkowskiej (róg Szkolnej).

W zeszłym roku tj. 2016, w Sokolnikach organizowaliśmy WARSZTATY TWÓRCZE  „DZIECI BUDUJĄ  Z ORANGE”

https://sokolnikilas.pl/2016/warsztaty-tworcze-relacja/

Dwa lata temu tj. 2015, w Sokolnikach organizowaliśmy WARSZTATY ARTYSTYCZNE „ARTYSTYCZNIE  Z ORANGE”

https://www.sokolnikilas.pl/2015/warsztaty-artystyczne-dla-dzieci-artystycznie-z-orange/

Trzy lata temu tj. 2014, również w Sokolnikach organizowaliśmy WARSZTATY ARCHITEKTONICZNE

https://www.sokolnikilas.pl/2014/relacja-z-lipcowych-wartatow-architektonicznych-dla-dzieci/,

W tym roku warsztaty “W PRZYRODZIE Z ORANGE” inspirowane będą budowlami zwierząt,  tworzonymi przez  wybranych spośród najsłynniejszych architektów przyrody  tj.  BOBRY, PAJĄKI, KRETY oraz OWADY. Opowiemy kilka słów o sztuce planowania a następnie dzieci zmierzą się ze sztuką budowania. Zakończenie pojedynczego warsztatu dotyczącego któregoś z wymienionych zwierzęcych architektów zakończymy wspólną pracą. Każda praca stworzona na warsztatach “W PRZYRODZIE Z ORANGE” będzie ,jak zawsze własnością dziecka.

ROZKŁAD ZAJĘĆ :

**BÓBR ARCHITEKT – 26 sierpnia 2017 godzina 11:00

**PAJĄK ARCHITEKT  – 26 sierpnia 2017 godzina 13:00

**KRET ARCHITEKT  – 27 sierpnia 2017 godzina 11:00

**OWADY-GRUPA ARCHITEKTÓW”  – 27 sierpnia 2017 godzina 13:00

OPIS ZAJĘĆ:

**BÓBR ARCHITEKT, czyli o tym jak bobry zmagają się z rzekami, jeziorami budując tamy. Dzieci budować będą własne tamy na miarę bobrów a następnie zostaną przeprowadzone testy z użyciem prawdziwej wody. Oczywiście będzie można zrobić model samego Bobra.

**PAJĄK ARCHITEKT czyli o tym jak pająki tkają swoje pajęczyny, co im jest do tego potrzebne i po co je w ogóle budują. Uczestnicy zbudują swój model przestrzennej pajęczyny rozciągniętej pomiędzy „drzewami, zielenią”. Model samego Pająka również będzie do zrobienia.

**KRET ARCHITEKT czyli o sztuce budowania pod ziemią. Po zapoznaniu się z tematem dzieci budują kretowisko czyli sieć pomieszczeń powiązanych ze sobą korytarzami. Powstanie w ten sposób mieszkanie kreta składające się z różnych pomieszczeń.

**OWADY- GRUPA ARCHITEKTÓW” czyli o tym jak mieszkają pszczoły i inne owady bardzo potrzebne w naszym środowisku. Również o tym, że my ludzie musimy pomagać i tworzyć takie miejsca jak domy/hotele dla owadów, w końcu prędzej czy później bez pszczół i innych owadów zapylających po prostu wyginiemy. Zwiększając świadomość dzieci tym zagrożeniem nauczymy je jak zrobić takie schronienie czyli domek dla przeróżnych owadów.

Podczas warsztatów zapewniamy uczestnikom twórczą zabawę pod fachowym okiem architektów, artystów i

pedagogów jak również niewielki poczęstunek w postaci napojów i ciastek.

Pojedyncze zajęcia przewidziane są na 1,5 godz.

Organizujemy 4 warsztaty czyli 4 grupy max 12 osobowe tak więc prosimy o WCZEŚNIEJSZĄ REZERWACJĘ miejsc drogą

mail: ask@rm.pl lub telefonicznie 505 264 506.

Jedno dziecko może być zapisane na max 2 warsztaty a na pozostałe warsztaty na listę rezerwową.

Jeśli będzie miejsce to z listy rezerwowej automatycznie zostanie przeniesione na listę główną.

ZAPRASZAMY!!!

Jedna myśl do “WARSZTATY TWÓRCZE “W PRZYRODZIE Z ORANGE”. ”

 1. Rok temu opublikowała Pan artykuł o internecie mobilnym w Sokolnikach Lesie. Czy przez rok się coś zmieniło. Mieszkam na działce przy ul. Literackiej/Żeromskiego. Zasięg telefonii komórkowej jest tu słaby, a transfer internetu oscyluje ok. 0,3 – 0,7 o ile w ogóle jest. Dojrzałem do decyzji zakupu tzw. karty internetowej z urządzeniem : ruter i modem. Sprawdziłem że najbliższy jest BTS PLUS w modlnej 1,6 km, inne sieci Play, Orange i T-mobile są w tej samej odległości 3,34-3,40 km. Najbliższy BTS Plusa nie ma LTE, te dalsze mają. POtrzebuję doradztwa:
  jakiego operatora wybrać /chyba nie orange bo zaproponowali wielkość 250 GB ale opłata łaczona z telefonem 80zł/.
  jaki sprzęt wybrać /operatorzy mają podobne rutery i modemy a jednak różniące się literką lub numerkiem i to jest podobno przepaść/ czy też zakupić osobno modem i ruter a od operatora tylko kartę./ np. T-mobile daje 50GB za 40 zł i jednorazowa opłata za Rutero-modem ok. 50 zł/.
  Był znajomy z ruterem HUAWEI B315 /orange/ i na werandzie transfer był ok. 5, w budynku ok1,5.
  Zależy mi na modemie najbardziej czułym, z najlepszą anteną / antenami widziałem takie nawet z 4/ a ruter do 3-5 urzadzeń nie do 30 jak reklamują.
  Proszę o pomoc co by mi Pan polecił /operatorzy proponują HUAWEI B525S, E3372H, B 315 i D-Link DWR-921, DRW-118/ Czy też zakupić osobno i tu modeli są setki.
  Czy nie powinienem od razu nastawić się na modem z wyjściem na antenę zewnetrzną dachową czy pokojową. A jesli tak to jaką bo podobno antene trzeba dobrać do modemu i częstotliwości pasma LTE BTS-u.
  Może Pan poleci jakąś firmę specjalizującą się w tym zakresie.
  Dziękuje i pozdrawiam. Andrzej Gałecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *