3 myśli w temacie “Zapis spotkania Rady Osiedla z 2019-02-05”

  1. temat istotny czystość woda a szambo jak może dojść do zatrucia ODP jest prosta wyobraźmy sobie taką sytuację – ktoś kiedyś kupił działkę w latach 80 tych żeby mieć wodę musiał wykopać studnię ,wykopał głębinową po paru latach nagle studnia wyschła i woda nie pojawiła się więcej 10 dryn w ziemi ,inwestycja i co z tym zrobić na co wykorzystać ? Może na szambo :) Co do częstotliwości oczyszczania szamba – to zależy od ilości osób korzystających rodzina 6 osobowa szybciej zapełni szambo niż rodzina 3 osobowa nikt na siłę raz w miesiącu pół pustego szamba nie będzie opróżniał . Co do wywozu śmieci – czy jest opcja aby każda działka miała indywidualnie podpisaną umowę i w niej częstotliwość wywozu śmieci i odpadów zielonych ? Przy czym niech każdy liczy swoje worki a nie sąsiada to bardzo nieładny zwyczaj i może naruszać cudzą swobodę tak jak zaglądanie komuś na działkę i obserwowanie na niej mieszkańców .Tak warto stworzyć taką listę spraw które udało lub nie udało się załatwić – do listy nie udało się wpisać – Odśnieżanie głównych ulic w Sokolnikach zimą przez pługopiaskarkę we wczesnych godzinach porannych .

  2. Chciałbym tylko poinformować Pana, że studnia na 10 dryn, to nie jest studnia głębinowa. Studnia na taka korzysta z wód podskurnych. Studnia głębinowa, z której mamy wodę w Sokolnikach ma głębokość 100m i pobiera wodę ze skał na głębokości 40 do 100m.
    Jeżeli zaczniemy wywozić odpady zielone w różnych (dogodnych dla mieszkańców terminach, to obawiam się, ze te koszty mogą wzrosnąć.

    1. odnośnie studni podałem to jako przykład historii którą słyszałem jeszcze jako 14 latek od dorosłych ale fakt że do takich historii mogło dochodzić . Termin wywozu odpadów zielonych , to czas czyszczenia działek wiosną – Kwiecień , Maj i Jesień październik ,listopad i w mojej ocenie takie 4 wywozy w roku spokojnie by wystarczyły – np 15 kwiecień ,15 maj , 15 październik , 15 listopad .Pozdrawiam i życzę sukcesów .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *